Program VědaFestu 2023

21. června 2023 od 8.30 hod. do 19.30 hod.

Připravujeme pro Vás…

Dveře Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy se poprvé otevřely již v roce 1950 a vznikl mezi prvními v tehdejším Československu. Jeho zřizovatelem bylo prakticky po celou jeho historii hlavní město Praha. Jsme největší volnočasové zařízení v České republice. Pro všechny věkové kategorie nabízíme přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojíme i ty nejnáročnější!

www.ddmpraha.cz

Bez techniky není pokrok. To platilo v minulosti, a ještě více to platí pro budoucnost. A že je technika nudná a hodí se jenom pro kluky? Tyto a další mýty o studiu techniky se bude snažit vyvrátit ČVUT v Praze, jedna z nejstarších technických univerzit v Evropě.

www.cvut.cz

VŠCHT Praha tradičně ukazuje praktické a zajímavé věci z technické chemie, chemické a biochemické technologie, materiálového a chemického inženýrství, potravinářství a výživy, životního prostředí nebo z ekonomiky a managementu. Rok 2022 byl vyhlášen Mezinárodním rokem skla, a proto mu bude mu věnována velká pozornost. Šikovné ruce českých mistrů sklářů jsou vyhlášené po celém světě. Sklo používá lidstvo dlouhá tisíciletí a stalo se běžnou součástí našich životů v mnoha podobách. Ať jsou to blyštivé korálky nebo displeje telefonů, velké čiré okenní tabulky, optická vlákna, lasery či čočky hvězdářských dalekohledů…

www.vscht.cz