Program VědaFestu 2023

21. června 2023 od 8.30 do 19.30 hodin

Připravujeme pro Vás…

Dveře Domu dětí a mládeže hl. m. Prahy se poprvé otevřely již v roce 1950 a vznikl mezi prvními v tehdejším Československu. Jeho zřizovatelem bylo prakticky po celou jeho historii hlavní město Praha. Jsme největší volnočasové zařízení v České republice. Pro všechny věkové kategorie nabízíme přes 500 kroužků, ateliérů, kurzů a oddílů. Zaměřením pravidelných činností uspokojíme i ty nejnáročnější!

www.ddmpraha.cz

Bez techniky není pokrok. To platilo v minulosti, a ještě více to platí pro budoucnost. A že je technika nudná a hodí se jenom pro kluky? Tyto a další mýty o studiu techniky se bude snažit vyvrátit ČVUT v Praze, jedna z nejstarších technických univerzit v Evropě.

www.cvut.cz

VŠCHT Praha je přirozeným centrem špičkového studia a výzkumu zaměřeného na vývoj léčiv, technickou chemii, chemické a biochemické technologie, materiálové a chemické inženýrství, potravinářství a výživu, životní prostředí a nově také ekonomiku a management. Vědci společně se studenty řeší aktuální problémy dneška – sucho, vývoj nových léků, kvalitu a bezpečnost potravin, energetickou bezpečnost či optimalizaci výroby. To vše je chemie v běžném životě.

www.vscht.cz